Jdi na obsah Jdi na menu
 


17.4.2007 Zprovoznění zkušebních stránek zlínských včelařů

Stránky jsou zde pro nás všechny a až čas ukáže, zda se stanou místem setkávání, zajímavých článků, postřehů, rad a diskusí.  Stránky nemají komerční charakter, nesmí obsahovat inzerci nebo rubriku prodám - koupím.  Stránky jsou prozatím ve zkušebním provozu, jejich obsah je omezený. Vyzýváme Vás všechny, abyste se zapojili do tvorby jejich obsahu. Vaše osobní zkušenosti, názory a zážitky mohou být cennou inspirací pro ostatní. Sdělte nám je! Na stránkách je proto místo pro Vaše komentáře. Pokud máte nějaký obsáhlejší materiál ke zveřejnění, pošlete nám jej na e-mailovou adresu vcelari@gmail.com. My jej zveřejníme na stránkách. Pod článkem pak bude prostor pro komentáře všech čtenářů. Pokud se zúčastníte nějaké včelařské akce, napište nám o ní. Pokud nějakou připravujete nebo se o nějaké chystané dozvíte, pozvěte nás!

3.2.2008 Zhodnocení existence našich stránek

První bych ráda napsala, proč jsem se vlastně dala do výroby těchto stránek, když nejsem žádný počítačový odborník. Asi před rokem jsem jako všichni členové vypisovala dotazník, kde se nás mimo jiné výbor tázal, jestli máme nějaké náměty pro činnost organizace. Protože jsem zvyklá pracovat s internetem, tak jsem bez váhání do rubriky napsala, že bych přivítala, kdyby na internetu byly stránky naší organizace, kde bych se mohla dovědět aktuální informace, přečíst si články zkušených včelařů z řad naší organizace. Jenže pak jsem si říkala, kdo má tyto stránky udělat, vždyť výbor má své práce požehnaně..... navrhovat popřípadě kritizovat umí každý, ale co takhle něčím přispět osobně? Poradila jsem se s dcerou, která si už svoje stránky dělala, ta mi nakonec slíbila pomoc při tvorbě stránek.....za drobné úplatky :-) Jak jsem na sebe už prozradila, nejsem v tomto oboru žádný odborník, proto jsem využila možnost využít při tvorbě webu jakési "šablony", která práci zjednodušuje, ale na druhou stranu zase nedává naprostou volnost v tom, co bych si přála udělat. Nicméně tato firma (estranky) nabízí za nevelký roční poplatek rozšíření možností při tvorbě webu. Myslím si, že tento poplatek by pokladnu organizace příliš nezatížil, ale zatím asi není potřeba stránky zkvalitňovat, když je skoro nikdo nevyužívá.....

Přiznám se, že uplynulý rok byl pro mě docela zklamáním, protože jak vidíte, zatím mi nikdo neposlal žádný článek k uveřejnění, žádnou pozvánku na včelařskou akci, prostě nic. Přitom tyto stránky jsou pro celou organizaci, můžeme zde diskutovat, vyměňovat si názory...... ptát se a odpovídat, bleskurychle řešit nákazovou situaci.... atd. Přivítala bych aspoň pozdrav v rubrice diskuse.... něco ve smyslu ahoj, byl(a) jsem zde. Pokud tu přece jen někdo chodil (třeba pane Strako Vy), mohl vidět, že moje počáteční nadšení opadlo, neměla jsem moc důvod stránky zlepšovat a aktualizovat, když evidentně naši členové stránky nevyužívají. Přece si ale dovolím uveřejnit něco málo ze statistiky. Za posledního půl roku naše stránky zaznamenaly 1395 přístupů, nejčtenějšími rubrikami byly zpravodaj, diskuse, připravujeme a seznam členů výboru organizace. Informace o počtu přístupů byly dosud k dispozici jen mně v administrativní neveřejné části stránek. Proto jsem dnes jsem přidala pod menu pro všechny viditelné počítadlo s přehledem týdenních a denních návštěv.

Dnes na výroční schůzi předseda opět všechny přítomné informoval o existenci těchto stránek, tak třeba se něco změní.

Jsem si vědoma, že odborník by stránky udělal v lepší kvalitě, proto pokud by se této práce chtěl někdo ujmout, ráda tvorbu stránek přenechám kvalifikované osobě.

Stále ještě věřím, že tyto stránky začnou žít, včelaři je začnou využívat, budou si tu povídat.... pomozte mi v této snaze i vy.

Děkuji.

23.2.2008 Blýská se na dobré časy?

Dnes byl na stránkách uveřejněm první článek autora ing. Straky. Přibudou další?